PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34628}

Ben Hur

Ben-Hur: A Tale of the Christ
7,4 336
ocen
7,4 10 1 336
Ben Hur
powrót do forum filmu Ben Hur

zmarło podobno podczas kręcrnia filmu

beniob33

To film z 1925 roku, pojęcie "znęcanie się nad zwierzętami" jeszcze wtedy nie funkcjonowało. Poza tym kino dopiero się rozwijało, trzeba było metodą prób i błędów trafić na najlepsze rozwiązania. Zdarzały się nawet przypadki kiedy podczas kręcenia filmu ginęli ludzie (jak np. w "The Trail of '98").

beniob33

Konie zdechły, jeśli już.

beniob33

Niestety nawet dziś jeszcze zdarzają się takie rzeczy :( Chyba głośno było ostatnio przy Hobbicie, którego właśnie z tych względów do dzisiaj nie obejrzałam i możliwe że nie obejrzę.

DagnaMara

o tak, dwóch orków zmarło z wycieńczenia na planie.

piciu6

:D:D:D:D:D:D:D

DagnaMara

Na pewno to, że nie obejrzysz wróci życie tym koniom. Kretyńska logika...

ocenił(a) film na 7
beniob33

A ludzie się czepiają Wajdy, że zabił jednego konia do sceny z "Popiołów"...

kryst007

Trochę inne czasy to były, inne podejście do zwierząt. Wajda zrobił to z premedytacją, więc trochę słabo...

ocenił(a) film na 10
beniob33

I Gary Cooper, i nasz Olbrychski przyznawali w wywiadach, że w starych produkcjach robiło się rzeczy szalone, za które teraz ciągałoby się reżyserów po sądach. Grożące śmiercią lub kalectwem nie tylko koniom. Teraz mamy na taśmie efektowne sceny. Coś za coś. Ale, z drugiej strony, jak Olbrychskiego z niedbalstwa technicznych prawie przysmażyli w scenie 'przypalania boczków', to spece dostali ochrzan i tyle razy poprawiali, aż było to dla aktora bezpieczne. Powiedziałabym, że ryzyko zawodowe było większe w tamtych czasach.

ocenił(a) film na 10
TangoAndWaltz

Jeździłam konno parę lat jako dzieciak, od czasu do czasu zdarza mi się to nadal, klasycznie i nawet ciut westernowo. Smrodek stajni jest jednym z cudownych wspomnień szczeniackich. Ale mimo to nie odwaliłabym filmu z oglądanych z powodu wypadków. Konie dostają skrętów kiszek, łamią nogi podczas gonitw, dostają ochwatu, nie wytrzymują nerwowo, dzieje się z nimi mnóstwo niefajnych rzeczy, nawet przy starannej opiece. To jest część jeździectwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones